Auktion
Auktionshaus Paul Brandt <Amsterdam>: Versteigerung 129 Blätter der Sammlung Dr. A. Welcker, 20.06.1944-23.06.1944.
Permanent URL
letzte Aktualisierung
Grunddaten
Kurzbeschreibung
Vollständige Angabe auf dem Titelblatt des zugehörigen Auktionskataloges:
"CATALOGUS
VAN DE HOOGST BELANGRIJKE COLLECTIE
MODERNE HOLLANDSCHE EN VLAAMSCHE GRAFIEK
WAARBIJ VELE ZELDZAME PROEFSTATEN, UNICA, enz.
uitsluitend afkomstig uit de bekende verzameling van den
WelEd. Zeergel. Heer Dr. A. WELCKER te Amsterdam
w.o. vele werken door:
Prof. J. J. Aarts, L. Alma Tadema, Louis Apol, fraaie collectie van M. A. J. Bauer, Th. de Bock, G. H. Breitner, J. de Bruycker,
Prof. A. Derkinderen, A. Derksen van Angeren, Aert van Dobbenburgh, Prof. P. Duponf, zeldzame houtsneden van G. W.
Dijsselhof, Nico Eekman, zeer fraaie etsen door James Ensor, Jan Heyse, litho's door Th. van Hoytema, zeer fraaie collectie
etsen door J. B. Jongkind, Ed. Karssen, J. F. E. ten Klooster, de hoogst zeldzame drukken van W. A. van Konijnenburg, Jac.
van Looy, M. van der Maarel, de zeldzame etsen door Jacob en Matthijs Maris, S. Moulijn, A. J. Neuhuys, W. O. J.
Nieuwenkamp, waarbij vele unica en proefstaten, houtsneden van de zeldzaam voorkomende Dirk Nijland, Jan Poortenaar,
A. Rassenfosse, Lodewijk Schelfhout, H. van der Stok, Jhr. J. Storm van 's Gravesande, W. J. B. Tholen, vrijwel volledige
verzameling etsen en houtsneden door J. Th. Toorop, Walter Vaes, Jan Veth, Jan Voerman Jr., L. O. Wenckebach, Willem
Witsen, Willem de Zwart, en vele anderen.
A. DERKSEN
VAN ANGEREN
[Abb.]
No. 147
PUBLIEKE VERKOOPING
te AMSTERDAM, op alle bovenzalen van het Genoot-
schap „ARTI ET AMICITIAE", Rokin hoek Spui, op
20, 21, 22 en 23 JUNI 1944
door den Makelaar PAUL. BRANDT, Pieter de Hoochstraat 30 te Amsterdam-Zuid, Tel. 23997,
ten overstaan van de Notarissen E. Th. Scheltinga Koopman en W. W. Rutgers te Amsterdam
Kijkdagen:
16 Juni van 1 tot 4 uur — 17 en 18 Juni van 10 tot 4 uur — 19 Juni van 10 tot 1 uur"
"CATALOGUS
w.o. vele werken door:
A. DERKSEN
VAN ANGEREN
[Abb.]
No. 147
PUBLIEKE VERKOOPING
20, 21, 22 en 23 JUNI 1944
Kijkdagen:
Zeitraum
20.06.1944-23.06.1944
Ortsbezug
Auktionsort
Projektbericht
04.2012
Beziehungen
Personen/Körperschaften
- VeranstalterDas Auktionshaus Paul Brandt war der Veranstalter der Auktion.Projektbericht04.2012
- KäuferErhard Göpel kaufte 129 Blätter für den Sonderauftrag Linz aus der Sammlung Dr. A. Welcker.Projektbericht04.2012
- KäuferDie angebotenen Blätter wurden für den Sonderauftrag Linz durch Erhard Göpel erworben.Projektbericht04.2012
- EinliefererAlbertus Welcker war der Einlieferer der versteigerten Blätter.Projektbericht04.2012
Sammlungen
- AuktionsgegenstandDie angebotenen Grafiken stammten aus der Sammlung Albertus Welcker.Projektbericht04.2012
Weitere Informationen und Quellen
Forschungsprojekte
- Projektbezug